Polonezköy’de Ne Yapılır?

İstanbul’da gezilecek bir yer daha. Çok sevimli doğayla iç içe ve şehir merkezine yakın. Hafta sonu kaçmak için birebir. İstanbul’da ikamet ediyorsanız eğer ne demek istediğimi çok net anladınız. İnsan artık en ufak bir tatilde şehirden uzaklaşmak istiyor, doğa ile iç içe oksijeni bol, şöyle yürüyüş yapacağımız, oradan oraya koşuşturacağımız, tüm stresimizi atacağımız bir yer istiyoruz.

images-kopya

Polonezköy tam bu istekleri karşılıyor. Anadolu yakasında bulunuyor ve sabah erkenden çıkıp güzel bir kahvaltı ile haftasonunuzu taçlandırabilirsiniz. Kahvaltı için çok yer mevcut. Leonardo restaurant, Stella, Polina, Berik, Obaro, Gaspova garden,..  kahvaltı için seçebileceğiniz yerler arasında. Kahvaltıda her şey organik geliyor. Biberler, domatesler, salatalıklar, yumurtalar vs  En son kahvaltıya gittiğimde ahşap bir eve gitmiştik Stellaydı galiba tam hatırlayamıyorum ama çok şirin bir yerdi. Normalde biber tüketmeyen ben orada 4-5 adet biber yemiştim. Birde mesela domatesten domates tadı geliyor gerçekten. Ve yediğim o sarı kiraz reçelini unutamıyorum nasıl muhteşem bir şeydir o. gidilip tadılması ve görülmesi gereken yerlerin başında geliyor kesinlikle Polonezköy.

Kahvaltı yaptıktan sonra etrafta şöyle bir gezinin, meydanını görün. Atv kiralayıp ata binebileceğiniz yerler de var yakınlarda. Tercihen yapabilirsiniz. Ya da yürüyüş parkurunda yeşilin deinliklerine doğru yürüyüş yapabilirsiniz.

69c0adf1bb

Eğer öğleden sonra gidecekseniz Polonezköy’e piknik tarzında yerler de mevcut. Kamelya kiralayabilir veya kendin pişir kendin ye yerlerini tercih edebilirsiniz. Piknik için Stella mekanını önerebilirim sizlere. Burada kocaman bir bahçesi mevcut yürü yürü bitmiyor. Öncelikle kendinize bir bank ve masa buluyorsunuz. Her masanın kendine ait hamağı  da var. Çalışanlardan mangal istiyorsunuz onlar yakılmış bir şekilde size getiriyorlar. Etlerinizi, içeceklerinizi, salatanızı, mezenizi vs seçiyorsunuz. Masaya görevliler getiriyor. Hiç bir şeye dokunmuyorsunuz yani hazırlık sürecinde çok temiz 😉 Mangalı da zaten getiriyorlar, közleri içinde köfteni veya etlerini at pişir. Burada size sadece pişirmek düşüyor. O da eğlenceli tarafı mangalın. 🙂

sam_5060

Yemekten sonra bahçenin alt taraflarına doğru yürümenizi öneririm. Kocaman alabildiğince yeşillik. Ayrıca elma ağaçları da mevcut. En aşağıda yine hamaklar ve maç yapabileceğiniz bir saha bile mevcut.

İsterseniz birkaç gün kalabilirsiniz de. Çevrede birçok pansiyon ve otel bulunmakta.

Polonezköy’de birçok yer böyle. Kendin pişir kendin ye konsetpi mevcut. İstediğiniz yeri seçebilirsiniz ancak kesinlikle gidin o ambiyansı görün. Keşfedin yeşilliklerde koşun, huzuru tadın. :)))

 

Yorumlar